Тайланд Дешево

  З'їздити в Тайланд, Камбоджу, чи Лаос не складно. 

    Тут я хочу виписати інформацію про країни Південно-Східної Азії. Сподіваюся це комусь пригодиться.

Інформація станом на 2023 рік. 1 тайський бат ≈ 1 гривня

1. Що є доброго в Тайланді?
    Бангкок - велике місто із зручним і дешевим метро. Тут добре покататися по річці за 30 бат. Вздовж річки можна сходити на станціях і дивитися храми, які стоять близько берега - Wat Aroon з високою баштою, велику статую Будди з чистого золота, чайна таун. На причалах можна погодувати риб. Корм продають прямо там по 20 бат за великий кульок. В Банкоці є гарні парки з великими ящірками і екзотичними рослинами. Їх легко знайти на гугл карті, щоб знати на якій станції зійти. В Бангкоці чомусь завжди жаркіше ніж в інших містах Тайланду, навіть в прохолодніший сезон. Краще шукати гестхаус з кондиціонером і кататися по річці, бо там прохолодніше.

    Пляжі
    Річка несе мул в море, тому біля Банкоку нема пляжу. Потрібно їхати близько 2-х годин автобусом до Хуа Хін, Ча Ам, Патая, або Районґ.

    Ча Ам - курортне містечко. Там є великий пляжбазар і ресторани з морепродуктами - крабами, креветками, восьминогами, мідіями, рибою, і якимись дивними морськими тваринами, які не хочеться їсти. Тут приїжджає багато тайців з Бангкоку в суботу і неділю. Іноземців мало.

    Хуа Хін на 30 кілометрів далі по трасі від Ча Ам. Тут багато іноземців. Менший пляж, але багато магазинів.

    В Фукет з Банкоку треба їхати нічним автобусом або нічним поїздом, спати в дорозі. Там вже близько до Малайзії. Це невеликий острів, з'єднаний мостом до континенту. Дуже популярне місце для туристів. Там є кілька пляжів, але щоб там подорожувати з одного на інший, напевно, треба брати таксі чи орендувати скутер. 

    Районґ - досить велике місто з кількома пляжами. Сюди їздять тайці з Бангкоку на море. Тут набагато більше тайців ніж іноземців, і ціни на їжу і житло досить дешеві. Автобуси з Бангкоку ходять десь щогодини, коштують 180 бат ≈ 180 грн. Дорога займає 3 години. В місті є кілька автобусних зупинок. Важливо не вийти на першій зупинці, на краю міста. Думаю, краще зійти в центрі. Житло коштує подобово близько 450 бат за ніч за кімнату з кондиціонером і гарячою водою. Знімати на місяць десь в 2 рази дешевше. Якщо знімати на місяць, те ж саме коштуватиме 4 000 бат + ~ 1 000 бат за комунальні послуги, залежно як часто користуватися кондиціонером - виходить 5 000 бат/грн за місяць, або 170 бат за добу. На місці є багато багатоповерхових будинків, куди можна просто зайти і зняти квартиру на місяць за 4-5 тисяч бат. Наприклад, Central Place Hotel, Caza VI, Supalai City, і т.п. На перщому поверсі майже всюди є офіс по здачі і продажу квартир.
    В Районґ, біля моря нема туристичного житла, одні рибацькі хатинки. До пляжу від міста пішки десь 40 хвилин. В місті Ча Ам з цим краще - там пляж прямо в місті, і туди від гестхаусу йти 5 хвилин.  Пляж в Районґ знаходиться на вузькій піщаній косі. Кругом чистий, грубозернистий пісок; багато місця, нема великих хвиль, але часто на пляжі лежить сміття. Через дорогу від пляжу продають їжу, багато морепродуктів. В місті, крім пляжу, є торговий центр, і гарний доглянутий парк, де ввечері  багато людей гуляють і займаються спортом.

    Банг Саен - пляжне студентське містечко, недалеко від Бангкоку. Вода там досить мутна, і пляж глинистий. 

    Історичні місця - храми, руїни, музеї. Тварини - слони, мавпи
    Чіанг Май багате північне місто близько до Лаосу. За містом є гарячі джерела і гейзери, зоопарк з тиграми, слони, зоопарк гігантських комах. В місті є багато гарних храмів, центр міста з ровом і муром, вздовж яких добре гуляти. В місті весело, і ходить багато туристів, кругом багато магазинів з шовком і кашиміром, і пошивом одягу під заказ по твоїх мірках за 2 дні. 

    Аюттая дуже гарне місто, недалеко від Бангкоку - рекомендую відвідати. Місто невелике, з гарною інфраструктурою: широкими вулицями, тротуарами і парками. Це стара столиця Тайланду. Давно Бірма перемогла Тайланд і зруйнувала їхню столицю, а тайці перебралися в Бангкок.
    Тут є купа гарних старих цегляних руїн храмів і палаців, нічний базарчик. Все виглядає багато і доглянуто. На відміну від більшості місць в Тайланді, тут чисто і тихо.
    Автобус з Бангкоку, з автостанції Мо Чіт, їде в Аюттаю десь 2 години і котує 100 бат.

    Лоп Бурі, кажуть, схожий на Аюттаю, але тут ще є купа диких макак, які не бояться заходити в місто. Вони ніби не небезпечні, але вночі можуть скакати по даху і розбудити.

2. Чи варто їхати в сусідні країни?

    Раз хто вже потратився на переліт до Тайланду, думаю краще використати цю можливість і побути тут кілька місяців, і подивитися сусідні країни. Всі вони схожі між собою - приблизно та ж погода, архітектура, їжа, спосіб життя і менталітет людей. Але всеодно цікаво побачити нову країну.

    Лаос
    Країна в горах, тому тут холодніше, це плюс. Бідніші ніж Тайланд, приймають тайські бати краще ніж свою власну валюту, бо в них інфляція. Візу вклеюють прямо на кордоні десь за 15 хвилин, не потрібно нічого думати наперед, просто заплатити 30 долларів за візу на 30 днів, і ще мати пусті сторінки в паспорті. Сюди можна приїхати нічним автобусом з Бангкоку. Крісла в автобусі гарні і широкі, спати зручно. Ціна близько 1 200 бат.

    Вієн Тіен - столиця. Невелике місто, не дуже цікаве для туристів. Більше як переправочний пункт далі в країну. Тут є кілька торгових центрів, гарний центральний проспект. Ввечері, коли вже не жарко, біля пам'ятника-арки в центрі біля фонтанів збирається багато людей, тоді там цікаво.

    Ванг Вієн - дуже гарне містечко в горах, дуже популярне у туристів. Майже в кожному домі здають кімнати. Можна просто пройтися по вулиці і знайти найкращий варіант швидко.
Тут є лагуна з дуже чистою водою, печера з кажанами, рисові поля, гори з каменю, круті як стіна. Трохи далі є водоспади і вокзал, побудований китайцями, який виглядає ніби він не звідси. Кругом корови і джунглі, а тут футуристична будівля з металу і скла. Кругом гарні сільські пейзажі і не дуже жарко.

   Луанг Парабанг - місто недалеко від Ванг Вієн, і від Чіанг Май в Тайланді. Тут є гарні храми.

    1000 островів - ще одне туристичне місто в Лаосі. Близько до Камбоджі.

    Камбоджа
    Віза як і для Лаосу - вклеюють на кордоні за 30 доларів, на 30 днів. Їхати також можна нічним автобусом з Бангкоку за десь 1 200 бат. Але можна зекономити, і приїхати наприклад до Ban Klong Luk Border в Тайланді автобусом чи поїздом, і перейти кордон пішки. Так дешевше.
    Ціни на житло і їжу тут приблизно як в Тайланді, тільки тайські бати тут важко міняти. Можна платити долларами або камбоджійськими рієлами. Вигідніше купити їх валюту, ніж платити доларами. Обмін валют легко знайти. Маленькі обмінники мають кращий курс ніж банки. Навіть трошки пошкоджені купюри вони бояться приймати. Доллари мають бути ідеально рівні і цілі, інакше можуть не прийняти. 

    Ангкор Ват - закинуті в джунглях гігантські храми, основне туристичне місце Камбоджі.  Старе місто Ангкор покинуте, там не живуть люди, і на ніч весь парк закривають. Щоб його відвідати, потрібно приїхати і зупинитися в Сієм Ріп, за 5 кілометрів від Ангкору. В Сієм Ріп є гарний музей ангкорської культури, річка, парки, багато готелів і хостелів. В центрі є район з купою барів, де ввечері повно людей. Ціни як в Тайланді, окрема кімната з кондиціонером десь 400 грн за добу, а миска супу 60 грн. 
    Вхідні в Ангкор дорогі. Можна брати на 1, 3, або 10 днів. Квиток на 1 день достатньо щоб подивитися всі храми, якщо стати дуже рано. Я би робив так: домовитися звечора з водієм тук тука, взяти його в оренду на цілий день за 20 долларів. В тук тук влазиться до 3-х людей, але краще двоє. Платять за тук тук тільки вкінці дня, не платіть нічого наперед, так всі роблять. В 4.30 ранку він забирає вас з гестхаусу, ви їдете до місця де продають квитки. Далі ви їдете в Ангкор Ват, обходите храм, робите фотографії. Після можна поїсти - в парку біля храму є багато кафе з нормальними цінами і якістю. На парковці тук туків ви знову зустрічаєтеся зі своїм водієм, і їдете далі, до ще більшого храму Байон. Там є гіганські статуї лицями короля, ручні макаки, озеро. Далі можна об'їздити купу інших храмів і палаців. Їх там дуже багато, і всі різні. Їх всіх реально об'їздити і подивитися до вечора. Біля дороги часто продають кокоси, які треба пити через трубочку. Ввечері, ви маєте заплатити водію за цілий день, і тоді він має відвезти вас назад в Сієм Ріп. 

    Пном Пень - столиця, з прямими вулицями і тротуарами, яких так бракує в Тайланді. Гарні будинки в центрі побудовані французами. Вулицю дуже важко переходити через купу машин і скутерів. Тут можна покататися по річці, подивитися острів Шовку, де вирощують шовкопрядів. В місті є багато гарних храмів. Біля деяких храмів живуть великі м'ясоїдні трахи, схожі на динозаврів. В центрі є багато барів і ресторанів, між якими ходять купа туристів. Є нічний базар. Ввечері, коли вже не жарко, біля річки гуляють дуже багато місцевих і туристів. Набережна гарна, там продають свіжі фрукти, і можна погодувати голубів. 

    Сіануквіль - місто біля моря, яке захопили китайці. Тепер там постійно шум, щось будують, тому це просто пересадочний пункт до острова Ко Ронг. Там можна побути кілька днів, подивитися китайську курортну архітектуру і сходити на пляж. Але на море краще поїхати човном на острів, і на острові заселитися - там тихіше, приємніше і дешевше.
    Ко Ронг і Ко Ронг Санлоем це два тропічні 'райські' острови біля Сіануквіля. До них ходять човни багато разів на день. Ко Ронг Санлоем менший і тихіший. Пальми, чистий пісок, небагато людей.
    Кампот - курортне затишне місто на річці, з купою різноманітної їжі. Нема пляжу, але можна поїхати на день на тук туці на гору Бокор, закинутий французький готель, на плантацію перцю, сольові поля, печерний храм.
    Кеп -  як Кампот, але менше, скучніше і дорожче містечко. Тут є пляж, і 'Крабовий базар'.

М'янма - краще туди не їхати. Там вже давно йде громадянська війна.

Малайзія - безплатний в'їзд для українців на 30 днів без віз по штампу. Мусульманська країна.

Щоб в'їхати у В'єтнам чи Індонезію / острів Балі, для українців, потрібно подаватися на візу в їх посольстві, платити, збирати різні документи і чекати десь тиждень.

3. Там тропіки. Чи потрібно боятися змій і малярії? Робити якісь прививки?

Малярії тут нема. Ніколи не чув про проблеми зі зміями. 
Бангкок - друге за відвідуваністю місто у світі. В Південно-східній азії постійно подорожує багато американців і євроцейців, навіть дуже старих і з малими дітьми. Якщо їм тут комфортно і безпечно, то нам повинно бути тим більше.

4. Коли найкраще їхати в Тайланд?
    Тут постійно жарко, близько +25-30. Найкраще їхати сюди коли в Україні зима, з листопада по лютий. З березня по травень дуже жарко, а в серпні-жовтні - сезон дощів.
січень - супер
лютий
березень - трохи зажарко, але може бути
квітень - жара
травень
червень
липень

серпень - дощі, краще не їхати
вересень
жовтень
листопад - супер
грудень

    До речі, в Малайзії і Індонезії, на Балі, все навпаки. Коли в Тайланді сухий сезон і місяцями нема дощів, там постіно лиє. Climate & Weather Averages in Ubud, Bali, Indonesia (timeanddate.com)

    Тобто в Тайланд можна їхати на Різдво, а на Балі - влітку. Тільки там ціни набагато більші ніж в Тайланді.

4. Чи потрібна віза?

    Віза не потрібна. При в'їзді ставлять безплатний штамп в закордонний паспорт, який дає право на перебування в країні на 30, або деколи 45 днів

    А якщо я захочу бути в Тайланді довше ніж 30 чи 45 днів, чи можна подовжити дію штампа?

    Якщо виїхати в сусідню країну і повернутися, то це називається віза ран/visa run, після повернення ви отримуєте штамп на 30 чи 45 днів безплатно по новому.

    Також можна подовжити штамп не виїжджаючи з Тайланду. Потрібно прийти в міграційний центр і заплатити 1 900 бат/ 55 доларів за 30 днів подовження. Але це можна робити тільки один раз. Поки в Україні війна, можна взяти лист від нашого посольства, і з ним візу повинні подовжувати багато разів, але кожен раз потрібно платити 1 900 бат за 30 днів. Прийти в міграційний центр можна до 15 днів завчасно до закінчення строку штампу. 30 днів додається до кінця дії штампу, незалежно від того наскільки коли ви звернулися за подовженням.
Щодо продовження дозволу на перебування в Королівстві Таїланд_ | Посольство України в Королівстві Таїланд (mfa.gov.ua)


5. Скільки коштує з'їздити в Тайланд? $$$$


    Переліт ✈ з Європи до Бангкоку                ~500 доларів  в обидві сторони https://www.skyscanner.com/

Віза 🛂                                                             безплатно, для українців і туристів з більшості країн                                                                            замість візи ставлять штамп при в'їзді в Тайланд                                                                                   на 30 або 45 днів.

Продовження візи на ще 30 днів                1 900 бат ~ 1 900 грн в міграційному центрі, вони є в                                                                           кожному великому місті

Проживання                                           250 бат ~ 250 грн за ніч ліжко в хостелі з кондиціонером
                                                                300 бат окрема кімната в гестхаусі без кондиціонера
                                                                400 бат окрема кімната в гестхаусі/ простенькому готелі
                                                                500 бат окрема кімната на двох людей
                                                              ~200 бат кімната в готелі з кондиціонером, якщо брати на                                                                   місяць. 4 500 бат оренда + ~1 500 бат комунальні

Їжа недорога                                         50 бат - миска супу з лапшою, м'ясом і бульйоном, на вулиці
                                                                60 бат - рис з курятиною, соусом і бульйоном
                                                                20 бат - готові нарізані фрукти - кавун, манго, ананас
                                                                30 бат - фрукт помело
                                                                25 бат - булочка з ізюмом в супермаркеті 7 Eleven. Їх всюди                                                                 багато
Пляж                                                      Безплатно
Метро в Банкоці                                    20-40 бат
Автобус Банкок-Аютайя                        100 бат
Нічний автобус Банкок-Чіанг Май         600 бат
Поїзд Банкок-Хуа Хін/пляж                    700 бат - 2-й клас, як наш плацкарт, або
                                                                    40 бат - 3-й клас, як наша електричка, рекомендую                                                                  

6. Чи можна користуватися картками українських банків в Тайланді?

Сам не пробував, але казали що можна, але то дорого і невигідно. 
Кажуть, що краще користуватися готівкою, а картку мати на всякий випадок.
Ось група українців в Тайланді, там весь час один одному радять як краще і вигідніше зробити різні речі (5) Українці в Таїланді (Ukrainian Community in Thailand) | Facebook

7. Де можна знайти більше інформації?

 Задати питання українцям, які давно живуть в Тайланді можна на їх фейсбук групі (5) Українці в Таїланді (Ukrainian Community in Thailand) | Facebook

Шукати гестхауси на гугл картах - читати відгуки, дивитися фото кімнат
bangkok guesthouse - Google Maps

Шукати житло подобово. Можна знайти підходящий, знайти його на карті і прийти туди. На місці ціна дешевша ніж онлайн.
Booking.com : Результати пошуку : Bangkok, Bangkok Province, Thailand . Забронюйте готель прямо зараз!

Пошук авіаквитків
https://www.skyscanner.com/

Посольство України в Тайланді - Бангкок
https://thailand.mfa.gov.ua/konsulski-pytannya/shchodo-prodovzhennya-dozvolu-na-perebuvannya-v-korolivstvi-tayiland_

Середня температура і кількість дощів для кожного місяця 
Climate & Weather Averages in Ubud, Bali, Indonesia (timeanddate.com)




Comments

Popular posts from this blog

Мода на Коммунизм